Rower kross 20 cali – dla jakiego dziecka się sprawdzi?

Kupując dziecku rower, należy zadbać o to, żeby jednoślad był dopasowany do wzrostu malucha. W przeciwnym wypadku, jazda nie będzie dla niego bezpieczna i komfortowa. Kiedy warto kupić dziecku rower Kross 20 cali?

Bezpieczeństwo i komfort małych rowerzystów

Kiedy twój maluch osiągnie wzrost 120 cm, możesz pomyśleć o kupieniu mu roweru Kross 20 cali. Jednoślady tej wielkości są dedykowane dzieciom wyższym, niż 1,2 m – zazwyczaj będą to maluchy w wieku 5-8 lat, choć oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki. 

Warto wiedzieć, że marka Kross stawia na bezpieczeństwo – kupując rower, możesz liczyć na dodatkowe akcesoria, które pozytywnie wpłyną na komfort jazdy dziecka, a także uchronią go przed ewentualnymi urazami. Do takich akcesoriów należą na przykład:

  • piankowe ochraniacze na mostek,
  • antypoślizgowe plastikowe pedały,
  • osłona łańcucha

Jeżeli chodzi o sposób hamowania, to większość rowerów marki Kross posiada V-break (rower hamuje po naciśnięciu dźwigni hamulca umieszczonej na kierownicy) oraz tylny hamulec, zintegrowany z piastą torpedo (hamowanie jest możliwe dzięki wstecznemu naciśnięciu pedałów).

rower kross 20 cali

Jakie 20-calowe rowery Kross znajdują się na rynku?

Wśród 20-calowych rowerów Kross, znajdują się modele z ramą metalową oraz aluminiową. Warto mieć świadomość, że od materiału, z którego wykonana została rama, w dużej mierze zależy waga jednośladu. Modele z metalową ramą będą cięższe od tych z aluminiową. 

Kross dba o jakość swoich produktów, dlatego kupując dziecku rower tej marki możesz być pewny, że umożliwi on twojemu maluchowi bezpieczną i komfortową jazdę. Wygodne siodełko, błotniki oraz akcesoria chroniące dziecko przed urazami – to wszystko sprawia, że rowery Kross cieszą się dużą popularnością wśród rodziców i ich pociech. Kiedy dziecko wyrośnie z modelu 20-calowego, warto pomyśleć o zakupie modelu junior.