Zalety butów rowerowych mtb

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają nowoczesne buty mtb. Obuwie tego typu posiada bardzo wiele zalet, dlatego też tak wielu rowerzystów korzysta z ich dobrodziejstwa.

Buty mtb – największe zalety

Porządne buty mtb mogą o 180 stopni odmienić codzienną jazdę. Buty tego typu zapewniają zdecydowanie większą moc praktycznie przy każdym obrocie pedała, a co najważniejsze umożliwiają lepszą kontrolę nad rowerem, zwłaszcza w trudnym terenie. Buty rowerowe nie mogą być ani za duże, ani za małe, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby starannie dopasować rozmiar do swoich stóp. Komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy odgrywają kluczową rolę zarówno w profesjonalnej, jak i również w amatorskiej jeździe na rowerze.

Sznurówki czy rzepy?

Wybierając obuwie mtb warto poważnie zastanowić się nad tym, czy wybrać modele na rzepy, czy też zainwestować w obuwie sznurowane. W przypadku butów mtb najczęściej można spotkać się z bardzo wygodnymi zapięciami na rzepy. Najdroższe modele posiadają wysokiej klasy zapięcia na klamrę. Pamiętać należy o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania rzepów. Jeżeli będą one wykonane z słabych jakościowo materiałów, to po kilku miesiącach użytkowania będą się niestety samodzielnie odpinać. Warto dobierać buty rowerowe w taki sposób, aby rzepy nie były za długie, ponieważ podczas jazdy mogą bardzo przeszkadzać.