Kross rowery – jakie hamulce wybrać?

Inwestując w nowy rower Kross warto zwrócić uwagę nie tylko na jego design i cenę, ale również na rodzaj zastosowanych hamulców, które jak łatwo się domyśleć odgrywają bardzo ważną rolę. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też warto postawić na solidne hamulce z najwyższej światowej półki.

Jakie hamulce do roweru Krossa?

W dzisiejszych czasach producenci rowerów crossowych cały czas zaskakują swoich klientów i za każdym razem oferują coraz to nowocześniejsze technologie. Popularne hamulce tarczowe montowane są nawet w tanich rowerach crossowych, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Godne uwagi są rowery posiadające hamulce hydrauliczne. Lepszym rozwiązaniem od tarcz mechanicznych są popularne v-brake, które są nie tylko lżejsze, ale skuteczniej hamują. Jedyną wadą modeli tego typu jest nieco większa podatność na wodę i błoto. Dobre Kross rowery (https://www.dobrerowery.pl/kross) powinny mieć hamulce takich producentów, jak np.: TRP, Tektro albo Shimano.

Pozostały osprzęt

Kross rowery powinny mieć porządne przednie i tylne przerzutki, dzięki którym będzie można idealnie dopasować prędkość jazdy do aktualnych warunków na drodze i zmęczenia rowerzysty. Przydać może się specjalna osłonka na łańcuch i porządne błotniki zwłaszcza, jak zamierza się jeździć na trudnym terenie.

Jak wspomniano powyżej nigdy nie warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie, dlatego też warto zadbać o porządne lampy odblaskowe.

Podczas dłuższej jazdy przydać mogą się także sakwy i bidon na wodę. Rower Kross powinien mieć również nóżkę, dzięki której nie będzie problemu z parkowaniem.