Jakie wybrać spodenki rowerowe?

Gdy sporo czasu spędza się na rowerze, należy zaopatrzyć się w odpowiednie spodenki. Powinny być także wyposażone w specjalne wkładki, dzięki którym można polepszyć komfort jazdy.

Spodenki rowerowe damskie
Dla kobiet producenci spodenek przygotowali inny kształt wkładki, a także odmienny krój szelek. Na polskim rynku jednak nie ma dużego wyboru odpowiednich spodenek dla kobiet. Chodzi oczywiście o spodenki z szelkami. Można także na rynku znaleźć spódniczki rowerowe.

Bokserki damskie rowerowe oferują tylko nieliczne firmy. Jednak jest to świetny pomysł, bo na nie można założyć ulubioną sukienkę czy legginsy. Są też takie Panie, które w związku z niewielką liczbą oferowanych dla nich spodenek, korzystają z takich, które są przeznaczone dla mężczyzn.

Można także napisać maila do producentów, by dobrali krój indywidualnie pod oczekiwania klientki. Można także się dogadać co do szelek i wszycia damskiej wkładki.

Jak nosić spodenki?
Gdy jeździmy na rowerze ciało zaczyna emitować zwiększoną ilość ciepła, w związku z tym aby ułatwić jego transfer, ze skóry wydziela się pot. Gdy natomiast zacznie parować, ilość ciepła jest usuwana. Nawet odzież termoaktywna będzie zakłócała i spowalniała proces odprowadzania ciepła. Dlatego też pod spodenki rowerowe nie powinniśmy nic zakładać.

Podsumowanie
Warto przed zakupem dobrze się zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu. Nie powinno się także oszczędzać pieniędzy na zakup spodenek rowerowych. Należy dbać także o higienę podczas jazdy i nie używać detergentów do ich prania.