Jak wybrać dobry rower damski?

Dobry rower damski musi nie tylko dobrze wyglądać. Wbrew pozorom kobiety coraz częściej zwracają uwagę na dodatkowe właściwości czy funkcje takich pojazdów, niekoniecznie kierując się na zakupach ich designem. Sprawdzenie kilu parametrów pozwoli uzyskać idealne narzędzie do ćwiczeń.

Jakość w niekoniecznie niskiej cenie

Rowery z wyższych półek wyposażane są w liczne, ułatwiające jazdę akcesoria – m.in. łożyska maszynowe, dodatkowe przerzutki czy suporty wykonane z metalu. Zwiększają one funkcjonalność pojazdu i sprawiają, że staje się on całkowicie niezawodny i można go rzadziej serwisować. Na jakość roweru damskiego wpłynie także amortyzator. Ten droższy, kosztujący tysiąc złotych będzie pobierać znacznie mniej energii i zapewni świetną amortyzację.

Optymalna waga

Profesjonalne Rowery damskie przeznaczone do codziennej jazdy po mieście muszą być lekkie. Dużo łatwiej i szybciej uzyskuje się na nich wyższe prędkości, a także bez trudu można wnieść je nawet na piąte piętro w bloku. Waga damki nie powinna być wyższa niż 12 kg.

Budowa dopasowana do indywidualnych preferencji

Na rowerach można przyjmować dwie pozycje – wyprostowaną lub lekko pochyloną. Kobiety przeważnie preferują tą pierwszą, która idealnie sprawdza się w codziennych jazdach rekreacyjnych, które nie obciążają kręgosłupa. Rowery pozwalające na przyjmowanie pozycji lekko pochylonej przeznaczone są do jazdy szybszej i bardziej ekstremalnej. To coś dla miłośniczek dużych prędkości.