Akcesoria rowerowe – skarpety na rower

Akcesoria rowerowe są równie ważne co w inny sportach. Wraz z ciągłym rozwojem technologii ich produkcji, tak jak w innych sportach, części stroju kolarza zaczęły posiadać odpowiednie funkcje. O ile każdy wie do czego służy kask i rękawiczki, które kolarze szosowi czy sportowcy jeżdżący na MTB zakładają, to o funkcji skarpet rowerowych niewiele jeszcze wiadomo.

Odzież kolarza

Strój kolarza to nie tylko buty, koszulka i spodenki. Bardzo ważnym elementem jest między innymi kask, który chroni go podczas upadku oraz rękawiczki, które chronią dłonie przed przetarciami, podczas wielogodzinnej jazdy. Istnieje niepisany kodeks zawierający informacje między innymi o tym jakie skarpety rowerowe może kolarz posiadać. Otóż według jednej z zasad jazda w krótkich skarpetach to wstyd, tak samo jak nieogolone nogi. Dziwne?

A jednak ma to swoje powody, głównie związane z estetyką. Wychodzi na to więc, że skarpety rowerowe powinny być długie. Kolejną ważną zasadą jest, aby były one białe lub dopasowane do całego stroju, tak aby tworzyły jednolity kolor lub też mocno kontrastowe. Wyjątkiem jest czarny strój, który głównie zakładają faworyci wyścigów. Im wręcz niewskazane jest zakładanie białych skarpet.

Dziwne? A jednak ma to swoje powody, głównie związane z estetyką. Wychodzi na to więc, że skarpety rowerowe (szukaj na Dobrerowery.pl) powinny być długie. Kolejną ważną zasadą jest, aby były one białe lub dopasowane do całego stroju, tak aby tworzyły jednolity kolor lub też mocno kontrastowe. Wyjątkiem jest czarny strój, który głównie zakładają faworyci wyścigów. Im wręcz niewskazane jest zakładanie białych skarpet.

Funkcje skarpet rowerowych

Skarpety rowerowe nie bez znaczenia powinny być długie. I to nie tylko ze względów estetycznych. Dzięki temu, że sięgają do połowy łydki chronią one je przed obtarciami. Ponadto świetnie odprowadzają wilgoć co poprawia komfort jazdy.